Benin Büyükelçiliği Ankara

UYARI: Tüm Türkiye genelindeki Benin vizesi müracaatlarında bulunacak olan yolcuların; vize müracaatları sadece Ankara Benin Büyükelçiliği vize bölümünden kabul edilmekte olduğunu bilmelidirler!

Benin Büyükelçiliği Ankara İletişim

Benin Büyükelçiliği Ankara Adres: Turan Güneş Bulvarı Galip Erdem Caddesi 608 sokak No 7 Oran Çankaya / ANKARA

Benin Büyükelçiliği Ankara Telefon: (0312) 490 08 15

Benin Büyükelçiliği Ankara Faks: (0312) 490 31 80

Benin Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri: Her Pazartesi Cuma 09.00 / 12.00

Benin Büyükelçiliği Vize Başvuru Kabul Günleri: Her Pazartesi Cuma ( Resmi Bayramlar ve tatiller hariç )

Benin Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Gezilecek Yerler:

Benin Büyükelçiliği Ankara‘nın ve Türkiye’nin en büyük ve kalabalık ilçelerinden biri olan Çankaya Turan Güneş bulvarında yer almaktadır. Çok sayıda üniversite, okul ve büyükelçilik bu semtte bulunurken, öyle ki gün içerisinde semtin nüfusu 2 milyon gibi bir rakama ulaşmaktadır. Benin Ankara Büyükelçiliği çevresinde ise görülmesi gereken belli başlı yerler ise, Ankara Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri müzesi, Ankara Devlet Resim Heykel Müzesi, Anıtkabir ve Rahmi Koç Müzesi ayrıca Ankara Üniversitesine bağlı olan oyuncak müzesidir. Ayrıca Kızılay Meydanı Çankaya’ya yakın bir konumdadır. Kocatepe Camii, Camlı Köşk, Müze Köşk, Ankara Tabiat Tarihi Müzesi ve Atakule yine Benin Ankara Büyükelçiliği civarındadır.

Benin Büyükelçiliği Ankara Çevresinde Bulunan Bazı Oteller: City Hotel,Notte Hotel, Sheraton Ankara Hotel, Divan Ankara, Ramada Plaza Ankara, Argentum Hotel, Koza Suite Hotel,Tunalı Hotel, Nesta Hotel, Hotel Samm Bistro Spa ,Koru Hotel Çankaya, The Green Park Hotel Ankara, Swiss Otel Ankara, Anemon Ankara Hotel

Benin Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Benin Büyükelçiliği Ankara gitmek için bazı otobüs numaraları:

EGO 135 – ORAN SİTESİ-ULUS
EGO 185 – ORAN SİTESİ-ULUS
EGO 185-450 – (ÖHO) ORAN SİTESİ-GÜNEŞEVLER (MAVİ)
EGO 188 – ORAN SİTESİ-KEÇİÖREN