Benin Vizesi

Her yıl çok sayıda kişi, hatalı başvuru nedeniyle vize reddi almaktadır. Vize kriterleri her ülkeye, hatta konsolosluğa göre değişmekte ve bu değişiklikler sıklıkla yapılmaktadır. Bu nedenle vize başvuruları eğitimli, deneyimli ve güncel bilgi donanımlı vize danışmanları tarafından yönetilmelidir. Vize almak için sadece sizden istenen belgeleri toplamak yeterli olmayabilir. Bu yüzden her yıl bir çok kişi tüm belgeleri toplamış olmasına rağmen vize reddi almaktadır. Deneyimli ellerden geçmemiş bir vize dosyası, size çok zaman kaybettirebilir, vize reddi almanıza hatta vize sicilinizin bozulmasına ve daha sonraki vize başvurularınızda büyük zorluklar yaşamanız sebep olabilir. Size de vize reddi alan birçok kişi gibi, red aldıktan sonra değil, işlemin başında danışmanlık desteği almanızı öneriyoruz.

Vize Danışmanlığı

Benin Büyükelçiliği ve Benin Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Benin Büyükelçiliği Benin vizesi kalktı mı?

Benin ülkesinin Türkiye’deki vize işlemlerinin tamamı Benin Ankara Büyükelçiliği tarafından onaylanmaktadır. Türkiye’de Benin Büyükelçiliği haricinde Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Benin İzmir Fahri Konsoloslukları bulunur. Ancak Benin Fahri Konsoloslukları evrak düzenlemeye ve vize verme yetkisine sahip değillerdir. Son yıllarda Türkiye ile bir çok ülke arasında özellikle Bir çok Afrika ülkeleri ile vize muafiyeti anlaşması imzalanmıştır. Ancak Benin ile yapılan bir vize muafiyet anlaşması söz konusu olmamıştır. Benin e seyahat edecek olan Diplomatik pasaport sahipleri haricinde tüm pasaport hamillerinin tamamı vizeye tabidir.

Benin vizesi Kaç Günde çıkar?

Benin vizesi işlemleri Ankara Büyükelçiliği vize bölümüne başvuru yapıldıktan ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Benin Ankara Büyükelçiliği nin ekspres vize uygulaması bulunmaz. Acil durumlar Elçiliğe beyan edildiğinde Konsolosluk bölümünün yoğun olmaması durumunda vize işlemleri aynı günde sonuçlandırılabilmektedir. Benin ülkesine seyahat edecek olan tüm bireylerin vize müracaatlarını seyahatlerine en az 1 hafta kala yapmaları önemle tavsiye edilmektedir.

Benin vizesi Başvuru Formu

Benin vizesi başvuru formu, doldurulması oldukça kolay ve kısa bir form kılavuzudur. Formun İngilizce ve Türkçe olarak, okunaklı bir şekilde tükenmez veya pilot kalem ile doldurulması mümkündür. Ancak web sitemiz üzerinden temin edebileceğiniz vize başvuru formunun bilgisayar ortamı üzerinde doldurularak çıktısının alınması tavsiye edilir.Benin vize başvuru formunu web sitemizden ve yetkili seyahat acentelerinden temin edebilirsiniz.

Benin Vize Ücreti

Benin vizesi ücreti, vize türüne, giriş sayısına uygulamasına göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretleri Büyükelçiliğin Konsolosluk birimine € olarak başvuru esnasında nakit olarak ödenmektedir. Vize türleri ve ücretleri hakkında sitemizdeki telefon numaralarımızdan bilgi almanız tavsiye edilmektedir.

Benin Vizesi için Gerekli Evraklar

Benin vizesi başvuru evrakları, Her meslek grubu için aynı evrakların hazırlanmasını gerektirir. Benin vizesi ne müracaat yapacak olan tüm bireylerin sitemizde yer alan vize türlerine göre evraklarını eksiksiz şekilde hazırlaması gerekir. Vize evraklarına ek olarak istenilen Sarı Humma Aşı kartının mutlak suretle evraklara eklenmesi zorunludur.

Benin Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Benin vizesi müracaatında gerekli olan fotoğraf ölçüsü Normal vesikalık ve fotoğrafın arka fon yüzü beyaz olarak istenmektedir. Gana vizesi müracaatı için toplam 2 adet fotoğraf istenmektedir.